Frekanslarla Kendinizi Nasıl Şifalandırabilirsiniz..?

18/11/2022

Çakra Frekans Şifalandırması, sağlığı ve esenliği artırmak için müzik, ses ve titreşim tonlarını kullanan bir ses terapisi şifa şeklidir. Sesle iyileştirme terapisinde , gonglar, Tibet kaseleri , frekans jenaratörleri ve diyapazonlar gibi titreşimler yaratan araçlar kullanır. 

Solfej Frekansları Ve Çakralar

Çakralarla ilişkili frekanslar solfej frekansları olarak bilinir. Bu ses kalıpları, beynimizle etkileşime geçmek ve fiziksel ve süptil bedenlerimizde titreşimler oluşturmak için belirli bir Hz frekansında rezonansa girerler. Solfej frekanslarını dinlemek, enerji merkezlerinin olumlu niteliklerini artırmak için çakraları dengelemenin yanı sıra, anında rahatlama, sakinlik ve stres atma duygularını da teşvik etmektedir.

Solfej frekanslarının , Gregoryen Rahipler tarafından söylenen şarkılarda Batı Hristiyanlığında ve Sanskrit ilahileri gibi Doğu Hint dinlerinde kullanıldığı kadim bilgilerde yeralmaktadır. Osmanlı döneminde de,pek çok hastalığın müziklerle tedavi edildiği bilinen gerçeklerdendir.

Dr. Joseph Puleo , vücutta harmonik rezonans yaratan ve iyileşmeye yardımcı olan altı titreşim tonu belirledi. Araştırması ayrıca, bu frekansların bilinçli zihni etkilediğini ve uygulayıcıların bilinçaltındaki olumsuz inançları belirleyip salıvermesine izin vererek bilinçaltına dokunabildiğini ve travmaları iyileştirdiğini buldu.

Frekanslar Çakraları Nasıl İyileştirir?

Solfej frekansları, gezegenimizin temel rezonansı olan 7.83 ile 33.8 Hz aralığında ki Schumann rezonansı ile uyum içinde rezonansa girdiği için çakralar üzerinde bu kadar olumlu etkilere sahiptir. Ayrıca, Schumann rezonansının düşük frekansının, beş farklı beyin dalgası ile eşleştiği için daha yüksek beyin işlevi için senkronizasyonu desteklediği bulunmuştur. Bu dalgalar: delta, teta, alfa, beta ve gamadır

Ancak, çakraların aynı frekansı paylaşmadığına dikkat etmek önemlidir. Bunun yerine, yedi ana çakranın tümü, o belirli merkezin enerjisine karşılık gelen farklı frekanslarda rezonansa girer. Örneğin, 639 Hz'lik solfej frekansı, kırık kalpleri onarmak ve uyumlu ilişkiler kurmak için huzurlu, iyileştirici enerji taşıdığı için kalp çakrasına bağlıdır.

Dr. Joseph Puleo'nun keşfettiği altı frekans solfej skalasını oluşturur:

  • 396 Hz - Bu yumuşak ton, kök çakra ile ilişkilidir ve suçluluk, korku ve travma duygularını serbest bırakabilir.
  • 417 Hz - Bu solfej frekansı sakral çakraya karşılık gelir ve pozitif değişim getirmeye ve yaratıcılığı artırmaya yardımcı olur.
  • 528 Hz - Bu, hayatımızda mucizeler yaratmak için beyindeki nöral yolları yeniden düzenleyerek hücresel süreçleri etkilediği için dönüşüm frekansı olarak bilinir. Solar pleksus çakrasına bağlıdır .
  • 639 Hz - Aşk frekansı kalp çakrası, şifa, yakınlık ve savunmasızlık ile bağlantılıdır.
  • 741 Hz - Bu solfej frekansı, fikirleri iletme konusunda özgüveni ve kendine olan inancı artırabileceği için boğaz çakrasına karşılık gelir .
  • 852 Hz - Bu frekans, illüzyonları yıktığı, zihinsel netliği artırdığı ve astral projeksiyonlara yol açabildiği için üçüncü göz çakrasıyla ilişkilidir.

Solfej ölçeği, yedi ana çakranın altısıyla bağlantılıdır. Daha fazla bilimsel araştırma neticesinde daha sonraları, biri yedinci çakra olan Sahasrara ile bağlantılı olan üç ek solfej frekansı keşfedilmiştir ;

  • 174 Hz - En düşük solfej frekansı, fiziksel benliğimizdeki acıyı azaltma gücü taşır ve kendimizi güvende, topraklanmış ve emniyette hissetmemize yardımcı olur.
  • 285 Hz - Bu solfej frekansı, enerji alanını bir bütün olarak hedefler ve auramızdaki delikleri ve çakra sistemindeki blokajları keşfedip iyileştirmek için kullanılır .
  • 963 Hz - Bu solfej frekansı, bizi evrensel bilgeliğe, yüksek alemlere ve diğer boyutlara bağladığı için taç çakra ile ilişkilendirilir.

7 Çakra Frekansı

Çakralar da dahil olmak üzere evrendeki her şeyin belirli bir frekansı vardır. Yedi ana çakranın her biri solfej ölçeğinde farklı frekanslarda ve notalarda titreşir. Her çakraya ve ilişkili solfej frekansına bakalım şimdi.;

Kök Çakra

Kök çakra (Muladhara) güvenlik, emniyet ve istikrar niteliklerini içerir. Ek olarak, temel ihtiyaçlarımızı yöneterek hayatta kalabilmemiz için hayatta kalmamıza yardımcı olur. Kök çakra frekansı 396 Hz'dir .

396 Hz şifalı meditasyon müziği dinlemek sizi korku ve suçluluktan kurtarabilir ve olumsuz düşünce ve duyguları yok edebilir. Ayrıca, kendinizde, etrafınızdaki çevrede ve dünyada kendinizi güvende ve güvende hissetmenizi engelleyen yıkıcı davranışlara son vermenize yardımcı olabilir.

Bu düşük titreşimli ton, sakinleştirici ve yatıştırıcı hisler üreten uzun dalga boylarına sahiptir. Bu, genellikle güvenlik ve istikrar eksikliğinin bir nedeni olan travmayı geride bırakmanıza yardımcı olabilir. Ayrıca, sizi yere serebilecek stresli ve travmatik deneyimlerden kurtulmanıza yardımcı olmak için cesaret, güç ve beceriklilik duygularını teşvik eder.

sakral çakra

Sakral çakra (Svadhisthana) duygularımızı, cinselliğimizi ve duygusallığımızı yönetir. İkinci çakranın nitelikleri, hayattaki tutkumuzu bulup bağlantı kurmamıza, yaratıcı potansiyelimize ulaşmamıza ve duygularımızı düzenlememize yardımcı olabilir. İkinci çakra frekansı 417 Hz'dir .

417 Hz çakra şifalı müzik, yaratıcılığınızı artırabilir ve sizi yaşıyor olabileceğiniz tüm yaratıcı tıkanıklıklardan kurtarabilir. Önceki solfej frekansıyla birlikte, bunun geçmiş travmayı, özellikle sakral çakrada bir tıkanıklık yaratmış olabilecek cinsel travmayı iyileştirdiği biliniyor. 417 Hz frekansı aynı zamanda hayatımızda olumlu değişiklikler meydana getirebilir ve "bağlantılardan kurtulmamıza" yardımcı olabilir.

Bu iyileştirici titreşim aynı zamanda fiziksel bedeni olumlu yönde etkileyebilir, eklemlerdeki ve kaslardaki (özellikle Svadhisthana'ya yakın kalça çevresindeki) gerginliği ve stresi azaltır. Bu da esnekliği ve hareketliliği artırır.

Solar Pleksus Çakrası

Solar pleksus çakrası (Manipura), kendimize inanma, özgüven, irade ve kararlılık gibi nitelikler taşıyarak kendimizi nasıl gördüğümüzü belirler. Manipura ateşli enerji içerdiğinden, bu merkez cesaretimizi ve kişisel gücümüzü kullanabileceğiniz, harekete geçmemizi ve hayallerimizin peşinden gitmemizi sağlayan parçamızdır. Solar pleksus çakra frekansı 528 Hz'dir .

528 Hz tonda iyileştirici müzik dinlemek, kişisel dönüşümü başlatmaya ve korkaklık ve güvensizlik gibi olumsuz özellikleri azim ve sebat gibi olumlu niteliklere dönüştürmeye yardımcı olabilir. Bunun nedeni, bu solfej frekansının kendi imajıyla ilgili sinirsel yolları yeniden düzenlemeye yardımcı olmasıdır.

528 Hz'in kaygıyı ve fiziksel gerilimi azalttığı ve sindirim ateşini artırarak kilo kaybını teşvik ettiği de bilinmektedir.

Kalp Çakrası

Kalp çakrası (Anahata), geçmiş ilişki bozulmalarını aşmak ve aile anlaşmazlıklarını onarmak gibi kalp meselelerini yöneten enerji merkezidir. Nitelikleri arasında şefkat, affetme, empati ve şükran vardır. Aynı zamanda (kendimize ve başkalarına) sevgiyi özgürce vermemize ve almamıza izin verdiği için huzur ve neşe ile de ilişkilidir.

Anahata çakra frekansı, aşk frekansı olarak bilinen 639 Hz'dir. Derin ton, bizimle yakın ve savunmasız bir düzeyde bağlantı kurarak, ilişkiler etrafında iyileşmeyi teşvik eder. Bu nedenle, 639 Hz kalp çakrası frekansında müzik dinlemek, sorunlarımızı aşmamıza ve eşlerimiz, ailelerimiz ve arkadaşlarımızla uyumlu ve sağlıklı ilişkiler kurmamıza yardımcı olabilir.

Boğaz Çakrası

Boğaz çakrası (Vishuddha) net konuşma, etkili iletişim ve şefkatli dinleme niteliklerini taşıyan iletişim merkezimizdir. Fikirlerimizi korkmadan dile getirmemizi ve yaratıcı fikirlerimizi ifade etmemizi sağlar. Vishuddha çakra frekansı 741 Hz'dir .

741 Hz şifalı meditasyon müziği dinlemek , kendinize olan güveninizi ve yaratıcı düşüncenizi artırabilir, yeni fikirler üretmenize yardımcı olabilir ve gerçeği söylemeniz için size güç verebilir. Frekans aynı zamanda başkalarının fikirlerine ve görüşlerine bağlı kalmak yerine kendimizi dinlememize ve kendimize güvenmemize de izin verir.

741 Hz, insan vücudundan toksinleri ve elektromanyetik radyasyonu temizleyebilen detoksifiye edici bir titreşimdir. Ayrıca bu frekansın viral, bakteriyel ve mantar enfeksiyonlarını temizleyebileceği bilinmektedir.

Üçüncü Göz Çakrası

Üçüncü göz çakrası (Ajna) fiziksel ve ruhsal görüşümüzle bağlantılıdır. Fiziksel düzeyde, bize güçlü bir görüş sağlar ve ruhsal düzeyde, yüksek benliğimizden ve ilahi olandan gelen rehberliği görebilmemiz ve takip edebilmemiz için hayal gücümüz ve sezgimiz ile bağlantı kurmamızı sağlar. Boğaz çakrası solfej frekansı 852 Hz'dir .

852 Hz çakra iyileştirme meditasyon müziği, yaratıcı düşünmeyi teşvik etmek ve farklı bakış açılarına erişmek için zihninizi temizlemeye yardımcı olabilir. Titreşimin ayrıca astral projeksiyonları ve derin rüyaları tetiklediği, illüzyonları yıktığı ve gerçeği görmenize yardımcı olduğu bilinmektedir.

852 Hz frekansı beynin derinliklerinde çalışır, nöral yolları yeniden düzenler ve olumsuz düşünceleri olumlu düşüncelerle değiştirir. Bu, sezgiyi uyandırmaya ve yüksek benliğinizle bağlantı kurmaya yardımcı olur.

Taç Çakra

Taç çakra (Sahasrara) evrensel enerjiyle bağlantımızı artırır ve ruhsal yaşam yolculuğumuzu derinleştirir. Bu çakrayı açmak kendimize hakim olmamızı, egoyu eritmemizi ve tüm canlılarla derin bir ilişki geliştirmemizi sağlar.

Solfej ölçeğindeki en yüksek ton, 963 Hz'lik taç çakra frekansıdır . 963 Hz meditasyonmüziği, insan bilincini yükselten kısa dalga boylarına sahiptir. Bu frekansın daha yüksek alemlere ve boyutlara erişme ve enerjiyi kanalize etme gücüne sahip olduğu bilinmektedir.