Enerji Kalkanımızı Nasıl Oluştururuz..?

07/09/2021

Gün içerisinde birbirimizle, karınca misali etkileşim ve enerji paylaşımları içerisinde bulunmaktayız. Özellikle büyükşehirde yaşayan dostlarımızın yollarda geçirdiği süre zarfında, pek çok insanla enerji alanı karşılıklı olarak alışverişte bulunabiliyor. Bir yandan arkadaş, aile ve iş çevremizde geçirdiğimiz zaman içerisinde karşılıklı etkileşimde bulunduğumuz bireylerle zaman geçirirken kendimizi rahatsız veya enerjisi emilmiş hissedebiliriz. Özellikle psişesi daha açık olan dostlarımızın çektikleri rahatsızlık daha fazla. Bu yazımda "Enerji alanımızı korurken neler yapabiliriz" üzerinde durmak istiyorum.

Gün içerisinde bireyler arası etkileşimler dışında, göksel olarak bize tesir eden enerjisel etkiler de mevcuttur. Evrensel prensipler, bizi rutin bir hayatta kalmamamız için ve gün içerisindeki iniş-çıkışları kökünden algılayabilmemiz, deneyimleyebilmemiz için elinden geleni ardın koymaz. Önümüze çıkan olaylar karşısındaki duygu, düşünce ve eylemlerimiz, tekâmülümüzü şekillendiren ve ruhsal hamurumuza işleyen birer araçtır. Yine de yaşam içerisindeki yüksek farkındalığımız, bilinçli hareketlerimiz bizi daima bir üst noktaya sıçratacak gücü sağlar.

Kendimizi, belli göksel olaylar neticesinde "Şöyle olduğundan kesin böyle olacak" diye şartlamak yerine, farkındalıkla uyarı niteliğindeki yorumları dikkate almak, değerlendirebileceğimiz fırsatlar için eylemlerde bulunmak sağlıklı olacaktır. Bu algılama biçimi, bizim günlük takip edebileceğimiz göksel tesirler açısından bizi yüksekte tutacak şekildedir.

İlk paragrafta da bahsettiğim gibi, topluluklar içerisinde bulunmamızdan kaynaklanan ve "karşı saldırı" olarak nitelendirebileceğimiz, bizi aşağı çekecek olumsuz & negatif enerji akışlarından kendimizi koruyabilme kısmına gelmek istiyorum.

Öncelikle şunu hatırlatmak isterim; etiketini "olumsuz" olarak yapıştırdığımız her türlü enerjiye kendimize kalkan yapmaktan çok, "olumlu" olarak görebildiğimiz enerjilerle kendi enerji alanımızı doldurabilmeliyiz. Standart bir kalkan imgelemesinden çok çok daha etken olacağına emin olabilirsiniz. Tabi, karşı taraftan akan olumsuz enerji kaynağı çok güçlüyse, içini "sevgi" ile doldurduğumuz alanımıza, yine süzgeçvari, geçirgen bir kalkan çalışması yapabiliriz.

Şimdi sırasıyla, kendi yaşamımda etkin olarak uyguladığım ve tabi kendimce memnun kaldığım ve yine en önemlisi, deneyimleyerek edindiğim bu korunma yöntemine bakalım:

  1. Bu çalışmayı mümkün olabildiğince, evinizden dışarı çıkmadan önce uygulamaya gayret edin. Kalabalık bir metrobüs içerisinde kendinize kalkan oluşturmaya çalışırken imgelemeniz, karşınızdaki dostun "keşke çıkmadan deodorant sıksaydı" taraflarına kaymasın; daha rahat kafanızı verebilin. Her halükârda bir topluluk içine girmeden önce yapmanız, enerjisel korunmanız için verimli olacaktır.
  2. Normal ayakta dururken, öncelikle yukarıda da dediğim gibi kendi enerji alanımızı sözle, imgesel olarak veya başka türlü yöntemlerinizle dolduralım. Evrenin özündeki mutlak sevginin kendi enerji alanınızın içinde olduğunu ve size dolduğunu hissedelim. Özden gelen sevgi sayesinde, kimsenin size zarar veremeyeceğini, gün içerisinde bu özden gelen sevginin gücüyle karşınıza çıkabilecek engelleri rahatlıkla, emekle ve keyifle aşabileceğinizi bilerek kendinizi sevgiyle, aşkla, sevinçle, bollukla, bereketle vb çok da maddesel olmayacak "olumlu" dileklerimizle dolduralım. Mutlak sevginin ne kadarını deneyimleyebiliriz bilmiyorum ama ayna karşısında kendinizi gördüğünüzde emin olun ki, yukarıda bizi koşulsuzca seven rehber dostlarımız varlar.
  3. Şimdi geçirgen korumamızı oluşturalım. Yine ayaktayız ve ayaklarımızın bastığı noktadan 30'ar cm çevremizden bizi, eliptik bir şekilde aşağıdan yukarıya doğru bir kalkanın yükseldiğini imgeleyelim. (Kendimizi buzdolabındaki bir yumurtanın içinde hayal edersek belki işimiz daha kolaylaşır.) Direkt olarak kendimizi yumurta biçmindeki koruma alanımıza da koyabiliriz tabi, sizin için en rahatı hangisi ise, çok da kendinizi zorlamadan kendi karakterinize karakterize edebilirsiniz bu çalışmayı. Geçirgenlik kısmında ise, dilerseniz sevdiğiniz ve sizi mutlu eden renkleri bu 30 cm mesafenizdeki koruma kılıfınızın sınır bölgesinde noktalar, daireler veya hoşunuza giden şekiller olarak imgeleyebilirsiniz. Ayrıca dilerseniz direkt olarak geçirgen olabileceği hususları "kelime" şekillerinde korumanızın üzerinde yazdığını imgeleyebilirsiniz. Mesela kalp çakranızın 30 cm ötesinde kocaman bir "Sevgi" kelimesi gayet hoş durabilir. Gün içerisinde yoğun negatif eğilimli enerjiler sizi fazla zorlayacak olursa, unutmayın, hayat bir mücadele ve farklı insanlarla beraber yaşamamız tekâmülümüzün hayrına. İş yerinde ayağa kalkıp bir anda koruma kılıfınızı oluşturduğunuza dair sesli beyanat vermeniz, iş arkadaşlarınız tarafından tuhaf karşılanabilir; ama oturduğunuz yerde imgeleme çalışmanızı tazelemeniz, gün içerisinde size destek olacaktır.
  4. Bir de ne olursa olsun, etkileşim içerisinde bulunduğumuz her noktada hoşgörülü olmayı gün içerisinde uygulayabilmeli, vicdanımızın sesini dikkate alabilmeliyiz.
  5. Bonus olarak, biraz daha astral plandaki bir enerjinin veya astral plana yakın bir bedensiz varlığın negatif veya hükmedici tesirinden kendimizi nasıl koruyabiliriz, ona değinmek istiyorum. Öncelikle yaşamın kendisine, özüne ve kendinize güvenin. İlahi prensipler çerçevesinde tezahür eden hiçbir olay boşuna, sebepsiz gerçekleşmemekte. Eğer psişeniz bolca açık ise bu tür etkilere maruz kalabilmeniz çok daha muhtemel ama yine psişenizin açıklığıyla beraber bu güçlerinizi kullanarak kendinizi rahatlıkla kapatabilirsiniz. İsteyin. Evet, sadece isteyin. Yukarıda bir enerji çalışmasına verdiğim örnekte olduğu gibi, bu konulardan muzdaripseniz, özden gelen koşulsuz sevginin sizi sardığını ve rahatsızlık verebilecek astral varlıklara karşı kendinizi kapattığınızı belirtmeniz etkili ve güçlüdür.

Gönlünümüz ve eyleme döktüğümüzün arkasındaki niyetlerimiz ne kadar temiz olursa, özden gelen o sevgi her daim bizimle olacaktır. .


.

Kaynakça : (T.Tözün)