Alt Üç Çakra (3 Mutsuzluk Merkezi) -3

05/01/2022

Göbek deliğinin iki parmak üstünde yer alan 3.çakramız Solar Pleksus Çakrası (Manipura), kişiliğimizin, kimliğimizin, egomuzun çekirdeğidir.Üçüncü çakra iradenin merkezidir. Sakral çakra zevk ve zevk isterken, üçüncü çakra tamamen kim olduğunuzu algılamakla ilgilidir.Bu çakranın armağanı gücünüzü algılamak, kendinden emin, sorumlu ve güvenilir olmaktır.

Üçüncü çakra benlik saygınızın, iradenizin, öz disiplininizin ve kişiliğinizdeki sıcaklığın merkezidir.

Bu çakranın enerjisi ataleti harekete ve harekete dönüştürmenizi sağlar. Zorlukları karşılamanızı ve hayatınızda ilerlemenizi sağlar.
Üçüncü çakranın asıl zorluğu kişisel gücünüzü dengeli bir şekilde kullanmaktır.
Bu ne anlama geliyor? Solar pleksus çakranın enerjisini bilinçli olarak kullanmak anlamına gelir. Reaktif veya aktif değil proaktif olmak anlamına gelir.

Aşırı üçüncü çakra enerjisine sahip olan varlıklar yaşam koşullarına tepki verir, duygusal patlamaları vardır ve genellikle stres altındadırlar.
Engellenmiş veya eksik üçüncü çakrası olan varlıklar pasif ve pasiftir - hiçbir şey yapmadan hayatın geçmesine izin verir.
Güçlü üçüncü çakra, yaşamda güvenle ve güçle ilerleyebilme yeteneğini yansıtır. Seçmek ve hareket etmek için bilinçli seçimler yapma yeteneğini yansıtır.
Üçüncü çakranın mesajı: Seçme gücünüz vardır.

Yaşam amacınıza ulaşmayı seçebilir veya karma veya geçmiş deneyimlerinizi yaşayabilirsiniz.
Ne seçiyorsun?
Sevgi, ışık ve şifayı seçer misin?
Seçme gücüne sahip olduğunuzu kabul ediyor musunuz?
Bir seçim yaptığınızda bir özgürlük hissi hissediyor musunuz?
Üçüncü çakra benlik saygınızın merkezidir.
Kendinizi her yargıladığınızda veya eleştirdiğinizde, bu çakrayı tüketir ve iradenizi zayıflatırsınız.
Öz sevgi, öz kabul ve değerinizin kabulü üçüncü çakranın yapı taşlarıdır.

Açık ve dengeli bir Manipura Çakra'ya sahip biri, kendisine ve çalışmalarına değer verir, iyi bir şey yapma yeteneğinden emindir, kendini sever ve kabul eder, kendini güçlü bir şekilde ifade etmeye istekli, kendini ve doğrudan olmayı seçme özgürlüğüne sahip olduğunu bilir.

Bedende etkilediği bölgeler: Bel bölgesi, sindirim sistemi, mide, safra kesesi, karaciğer, dalak, pankreas, böbrekler, otonom sinir sistemi (istem dışı), ince, kalın bağırsak, onikiparmak bağırsağıdır.

Burası kök çakrayla oluşan aile kimliğinden, bireysel kimliğe geçiş yeridir. İnsanın kişiliğiyle ilgili olumlu, olumsuz tüm özelliklerini temsil eder. Burada kişisel kimliğimizi buluruz.

Mide çakrası, otorite, başarı, güç isteği gibi egonun ihtiyaçları ile ilişkilidir. Duygusal bedenden direk olarak etkilenir. Duyguların merkezidir. Kişinin o anda hissettiği doğrudur.Kendimizle kurduğumuz bağlar, yani, kendimizi keşfetmek, sorumluluk, özgüven, saygı, kendimize olan inancımız ve karar verme yeteneği gibi konular bu çakranın enerjisi gereğidir.

Ebeveynlerimizin ve çevremizin bize verdiği her türlü mesaj/telkin bilinçsizce burada saklanır. Buna paralel olarak da çevremizle kurduğumuz ilişkiler ve bunun bizde yarattığı duygusal etkiler, hazmedemediklerimiz, ilişkilerin sürekliliği, kendimizde ya da başkalarında hoşlandıklarımız ve hoşlanmadıklarımız üzerine odaklanır.