Nazik ve Kibar Birisi Olabilmek..

07/02/2019

Birisi markette ondan önce ödeme yapmam için bana sırasını verdiğinde, makarna yapmak için Barillanın spagetti makarnası almış ve ödeme yapmak için kasa sırasındaydım. Şaşırdım ve etkilendim. Kibarlık yapmak kolay ve başkalarının mutluluğunu gerçekten etkiliyor olduğunu düşündüm..

"Kendiniz olmayın. Biraz daha nazik biri olun."

Kibar olmanın gerçekten bir bedeli yok ama muhteşem geri dönüşleri var. İşte birinin gününü iyileştirmek için yapabileceğiniz bazı şeyler.

  1. Birisini anlayamadığınız zaman "ne?" ve "hı?" yerine, "pardon?" ya da "affedersiniz?" demeyi deneyin.

2. Birine başüstü rafına çantasını koymasına yardım edin.

3. Umumi bir tuvaletteki lavaboyu kullandıktan sonra etrafını bir kağıt havluyla silin.

4. Spor havlularınızı onlar için ayrılan bölüme koyun, yere değil.

5. Zor durumdaki birine yemek götürün. Bir şey pişirmek zorunda değilsiniz, hazır yemek de olur. Örnek olarak taşınan, yeni bebeği olan ya da ailesinde hasta olan birileri olabilir.

6. Herkesin işinin zor olduğunun farkına varın. Birinin bir şeye verdiği emeğin farkına varmak onları değerli ve önemli hissettirir.

7. Takdir edin. Şu an iMessage'ı açın (ya da hangi programı kullanıyorsanız onu), birine harika olduğunu söyleyin ve karşılığında hiçbir şey beklemeyin.

8. Dürüst olun. Bunu zor yoldan öğrenmek zorunda kaldım. Beyaz yalanlar söylemek ya da bir şeyleri söylememek hoş değil. Bütün gerçeği anlatmak başta acıtabilir fakat genelde insanlar bütün gerçekleri bilmek isterler.

9. Gerçekten Dinleyin. Telefonunuzu masaya koyun, etrafa bakmayı bırakın, bütün dikkatinizi birlikte olduğunuz insana verin ve size söylediklerini can kulağıyla dinleyin. Sözlerini kesmeyin, problemlerini çözmeye, sahiplenmeye ya da sınıntılarını kendinizle ilişkilendirmeye çalışmayın. Öyle yaptığınızda bencil ve umrunuzda değilmiş gibi görünüyorsunuz.

10. Su için. Su içmenin kesinlikle herkese daha kibar ve sabırlı olmak konusunda yardımcı olacağına inanıyorum.

Okuduğunuz için teşekkür ederim. Şimdi gidin ve kibar olun lütfen..!!!