Mutlu ve Huzurlu Bir İlişki için 11 İpucu

10/05/2019

Herkes ilişkisinde mutlu olmanın yollarını arıyor. Bunun için insanın önce kendine bakması gerekiyor aslında. Kendi iç huzurunu bulamamış, mutluluğu kendi kendine oluşturamamış insanların başkalarıyla kurduğu ilişkileri de mutsuzluğa mahkum olmakta. İlişkilerde mutlu ve huzurlu olmak için 11 ipucu belirledik. Hepsi basit, kolaylıkla yapılabilecek şeyler.

1- Sağlık

Siz süper kahraman ya da ölümsüz değilsiniz. Bu sebeple partnerinizin sizin sağlığınızı düşünmesi ve yardım etmesine izin verin. Şunu sakın unutmayın siz aynı gemidesiniz ve birbirinizi destelemek zorundasınız.

2- Samimi Anlar

Karşınızdaki kişi sorununuzu bilmiyorsa size yardımcı olamaz. Bu sebeple sorunlarınızı konuşarak atlatmaya çalışın. Buna örnek olarak; birçok çift aralarındaki cinsel problemlerin kendiliğinden çözüleceğini düşünmektedirler. Ancak utanmak yerine sağduyuyla konuşarak hareket etmek en önemlisidir.

3- Komik ve Tuhaf Alışkanlıklarımız

Herkesin ilginç ve tuhaf alışkanlıkları vardır. Bazıları lego oynamaktan hoşlanırken bazıları köpük banyosu yapmaktan hoşlanır. Bu alışkanlıklarınızı eşlerinizle paylaşmaya çalışın. Bu paylaşımlarınızla beraber birçok ortak yanlarınızda ortaya çıkacaktır.

4- Çocuklar

Elbette herkes çocukları sever. Ancak çocuk sahibi olmak farklı bir şeydir. Bu sebeple bu konuda herhangi bir korkunuz varsa hemen eşinizle bunu paylaşın.

5- Mali Konular

Çiftler genellikle karşı tarafın yanlış anlayabileceği korkusuyla mali konuları konuşmaktan kaçınırlar. Ancak korkulacak ve utanılacak bir şey yoktur. Doğru kelimeler kullanılarak aile bütçesi hakkında konuşmak oldukça önemlidir.

6- Ortak Yaşam

Sevdiklerinizi her zaman suçlamamalısınız. Sizi rahatsız eden bir konuyu eşinizle barışçıl bir biçimde tartışmalısınız.

7- Yalnız Kalma Hakkı

Ne kadar bir ilişki yaşıyor da olsanız. Çiftler mutlaka kendilerine ayrı ayrı zaman ayırmalılardır. Biraz yalnız kalmak istiyorum demek seni artık sevmiyorum anlamına gelmemektedir.

8- Kişisel Sorunlar

Tabikide aynı şeyi karşınızdaki kişiye tekrar tekrar söylemek hoş bir durum değildir. Ancak bunun yerine sessiz kalmak daha kötüdür. Bu sebeple orta yolu bulup kişisel sıkıntılarınızı eşinize anlatmalısınız.

9- Ebeveynler

Eşlerinizin aileleriyle iyi anlaşmak iyi bir ilişkinin temel taşıdır. Ancak aileler tarafından kontrol edildiğinizi hissediyorsanız bunu eşinizle konuşarak engellemeye çalışmalısınız.

10- Gelecek Planları

Hayatınızda herhangi bir değişiklik istiyor musun? Bunu hemen eşinizle paylaşın. Eğer istekleriniz aynı ise ne hoş hemen harekete geçip hayallerinizi beraber yerine getirirsiniz. Ancak farklı ise ortak bir yol bulup hayatınıza devam edersiniz.

11- Dış Görünüş

Mutlu bir ilişki ve dış görünüş eleştirisi asla yan yana bulunmaz. Eğer partnerinizin dış görünüşünden hoşlanmıyorsanız bu akıllara kapağa göre kitap seçmeyii getirmektedir. Kapağı güzel diye aldığınız kitap sizi mutlu etmeyebilir.