Astrolojik Açıdan Mutlu Aşkın Tanımı..

25/02/2019

Aşk. 3 harfli büyük kelime. Bir insanı gördükten sonraki 3 sn içinde tanıdığımız doğruysa, o 3 saniyede Ay burcu, ( size olan ilgisi) , Güneş burcu( kişiliğinin en temel özellikleri) , yükselen burcu( sizinle tanıştığında kullandığı maske) ve Venüs-Mars ilişkisi ( erotik çekim) hakkındaki hislerimizde doğru demektir. Çünkü o kişiden hoşlanıp hoşlanmadığımızı 3 saniye içinde biliriz.

 Evlilik için ideal çiftseniz O'nun Güneş'i, Ay'ı veya yükselen burcu sizin 7. evinize düşmeli veya uyumlu olmalı. Bu doğru ama eksik bir bilgi. Bir doğum haritası 12 alana ayrılmıştır her alan yaşamın bir alanını anlatır. Örneğin 7. ev evlilikle ilişkilidir ama bir doğum haritasında sadece 7. ev evlenip evlenmeyeceğinizi anlatamaz. 

  Aşka yükselen burcunuzla başlarsınız. Aşka yükselen burcunuzla, yani sosyal maskenizle, yani görünmek istediğiniz şekilde katılırsınız en başta. Bu nedenle her şey tamda olması gerektiği gibi nazik, ilgili, düşünceli, sorumludur. "Cicim tavrı"nı sağlayan yükselen burçtur ve bu tavır bittiğinde aşkta biter. Dolayısıyla yükselen burç evlilik için öncelikli bir alandır. Birini benimsemeniz, kendiniz gibi görmeniz O'nun size bağlanmasını sağlar. Benimsemek için, O'nu size ait gibi, kendinizin bir parçası gibi hissetmelisiniz. Bunu ancak 2. ev sağlar. Parayla ilişkilendirilen 2. evin diğer işlevi her zaman ihmal edilir. Benimsemek, evlenmek, kendisinin gibi görmek! Gözlemim şudur ki evli çiftler genellikle birbirilerinin. 2 evlerine düşen Güneş'e sahiptirler. Özellikle kadınlar kendi doğum haritalarında eşlerinin Güneş'inin 2. evde olup olmadığını incelemeliler. 

Bu teknik terimler size çok yabancıysa hayatınızda 1 kez kendinize hediye edeceğiniz doğum haritalarını profesyonel astrologunuz size açıklayabilir. Her yıl cep telefonumuzu değiştirdiğimize göre daha ekonomik ve aynı düzeyde hayat kurtaran doğum haritanızı edinmekte bir behis olmamalı. 7.evden daha fazla etkili olduğunu düşündüğüm 2. ev evleneceğiniz kişinin burcu hakkında net bilgi verirken, 7. ev evlilikteki tavrınız hakkında doğru bir değerlendirme sunar. Özetle yükselen burcunuzdan 1 sonraki burç evleneceğiniz kişinin/ eşinizin burcu olabilir. Yükselen burcun tam karşısındaki burçta evlilikteki tavrınız ve aynı zamanda eşinizin burcu olabilir. 

Aşktaki tavrınız ve tutumunuz 5. evle ifade bulur. 5.ev cicim aylarının etkisi geçmeye başladıktan yani ortalama 15 günle-3 ay sonrasında ortaya koymaya başlanılan tavrı anlatır. Tabii partnerinizde kendi 5. eviyle size yaklaşır. Bir anda yönetimi ele alan, kıskanç biri mi yoksa ilgisizleşmeye başlayan, aramazsanız aramayan, ilişkiyi rutin bir şekilde yaşamayan biri mi ya da evcimen, sahiplenici davranışlarla bazende sizi boğduğunu hissettiğiniz kişi mi partneriniz? Bunun yanıtını partnerinizin 5. evin burcunda ve içindeki gezegenlerde aramalıyız. Tabii o gezegenlerin diğerleriyle yaptığı açılarda önemli. 

Öte yandan aşkta talihsizseniz, bir tülü doğru kişiye rastlamıyorsanız ya da evliliğe hazırlanırken bir anda ayrılık yaşıyorsanız ve bu tekrarlanıyorsa sorunun kaynağı da çözümde astroloji haritanızda( doğum haritası) gizlidir. Tüm açıların ve detayların uzun incelemelerden sonra ortaya konacağı bir inceleme sorunlarınızı ve çözüm olasılıklarını ortaya koyabilir. 

 Aşkınız başladı ve iyi gidiyorsa artık 6. eve adım atmak gerekir. 6 ev tam olarak ilişkinin rutinini yaşamaya istekli olma ve sorumluluk alma alanıdır. Buraya adım attıysanız evliliğe doğru gidiyorsunuz demektir. Adım atmak kadar, partnerinizin ve sizin 6.evlerinin uyumlu olması, her ikisinizde 6. evlerine olumlu gezegenlerin yerleşmiş olması ve o gezegenlerin birbirinizin haritalarında aşk alanlarından biriyle ilişkili olması 6.evdeki huzur ve rahatlığı sağlar. Bu tür yerleşimlerde ilişki ilerler. Kısacası bir ilişkinin akibeti Aslan-Koç uyumuna bağlı değildir. Güneş burçlarının uyumlu olması aradaki bağı ortalama koşullarda sağlayabilir. Fakat daha fazlasını yapamaz. 

  Partnerinizle Doğum Haritalarınızda Uyumsuzluk Varsa Çözümü Var mıdır? Gözlemlerime göre doğum haritaları arasındaki uyumsuzluk kişiler arasında uyumsuzluğa neden oluyor ve bunu bilse bile her iki tarafta değişmemekte, gelişmemekte ısrarcı oluyor. Bu direnci kıran çok hızla dönüşüm ve değişim sağlayan MUCİZE ise doğum anınızdaki gezegenlerin sert açılarının, yanlış yerleşimlerinin olumsuz etkisini yok eden Kozmik Sihirler. Her gezegen için ayrı bir sihir. Biri tek başınıza hayatınızı allak bullak etmeye yettiğine göre ona gereken zamanı ayırmalı üzerinde ince ince çalışma, hakkını vermelisiniz. Olumsuz kullandığınız ve sizi ondan ayıran her gezegene karşı geliştirdiğiniz bir direnç sayınız vardır. İşte bu sayıyı kendi kendinize bulamazsınız. Doğum haritanızı inceleyerek ve tüm açıları tek tek hesaplayarak sizin için bunu bir uzman yapabilir. Örneğin O'nun sizi anlamadığından şikayetçisiniz. Muhtemelen Ay çalışması yapmanız gerekiyor. Direnç sayınız 2. Bu demektir ki 2 kez Ay Kozmik Sihiri yaptığınızda öncelikle siz anlaşılmamanıza neden olan tavır ve davranışlarınızın farkına varacak sonra onları düzeltecek, kimse beni anlamıyor şikayetinden vazgeçmiş olacaksınız. Kozmik Sihirleri başkasını değiştirmek veya sizi sevmesini sağlamak için yapamazsınız. 

Kendi doğum haritanızı düzelttiğinizde hayata bakış açınız, yaşam kaliteniz ve kendi potansiyelinizi kullanma yeteneğiniz değişecek. Aşk doğum haritanızın neresinde yer alır? Kime ne zaman aşık olacağınız, kiminle evleneceğiniz doğum haritanızda belli midir? Kimden ne zaman ayrılacağınız ve tekrar kavuşup kavuşmayacağınız? Asla bu bilgileri bir doğum haritasında bulamazsınız. Doğum haritanız size aşık olacağınız kişinin burcu ve evleneceğiniz en ideal dönemi anlatabilir. Yaşam seçimlerle ilerleyen bir alan. Ne yaşayacağımız, isimler, tarihler, kişiler önceden belli değildir. Hayata gelişiniz ve ölümünüz dışındaki her olayı siz kendi seçiminizle belirlersiniz. Seçimlerinizi doğu yapabilmek için, blokajlarından kurtulmuş bir doğum haritası yaratmalısınız. Aşk ancak bu şekilde mutlu aşka ve mutlu evliliğe dönüşür.